Jak zarobić na karcie kredytowej?

Dla wielu osób karta kredytowa niczym nie różni się od karty debetowej. Używane często są zamiennie, często też okazuje się, że po jakimś czasie, gdy karta kredytowa jest nieużywana to generuje koszty i…jest wyrzucana do kosza (w przenośni, ale często też i dosłownie). Dzieje się tak dlatego, że zwykle aby jej utrzymanie było bezpłatne lub mało kosztowne, należy jej używać i generować odpowiedni obrót na karcie (albo kwotowy, albo ilościowy).

Jednak gdy już spełni się te warunki, może okazać się iż karta kredytowa jest bardzo dobrym narzędziem do obsługi swoich finansów. Dlaczego? Dzieje się tak z wielu powodów. Po pierwsze, dostajemy nieoprocentowany kredyt na jakiś czas. W zależności od typu karty i od dnia spłaty cyklu, może to być nawet 56 dni, czyli praktycznie dwa miesiące. Bez żadnych odsetek. Ważna uwaga jest taka, że nie dotyczy to wypłaty gotówki za pomocą karty kredytowej – ale już wszelkich płatności podczas zakupów – jak najbardziej tak.

Druga istotna rzecz to taka, w przypadku niezdolności do spłaty karty kredytowej w określonym czasie, zadłużenie możemy rozłożyć na raty. I to bardzo korzystnie oprocentowane, zwykle będzie to o wiele korzystniejsze rozwiązanie, niż pożyczka długoterminowa czy kredyt w banku, nie mówiąc już o skorzystaniu z wysoko-oprocentowanych chwilówek.

Trzeci plus jest taki, iż wiele kart pozwala na wzięcie pożyczki gotówkowej i jej spłatę w ramach karty. Odsetki w tym wypadku także zwykle są dużo niższe, niż oferty stricte kredytowo-pożyczkowe. Rzecz jasna, należy najpierw dokładnie zapoznać się z regulaminami, cennikami, czy ofertami promocyjnymi, jeśli takie są. Ale może okazać się (i zwykle tak jest), że karta kredytowa odpowiednio używana, może przynieść niemałe oszczędności w domowym budżecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *