Pożyczka na raty – kto może ją dostać?

Znalazłeś się w podbramkowej sytuacji, a bank odmówił kredytu? Masz nieprzewidziane wydatki i pilnie potrzebujesz gotówki? Rozwiązaniem może być pożyczka na raty. Zobacz, czy możesz o nią wnioskować.

Pożyczka a kredyt – jaka jest między nimi różnica?

Czym różni się kredyt od pożyczki? Choć w języku potocznym te słowa bywają traktowane jak synonimy, w praktyce jednak oznaczają co innego. Aby uzyskać kredyt, musisz mieć jasno sprecyzowany cel. Pożyczkę możesz wziąć bez tłumaczenia się nikomu, na co wydasz pieniądze. Kredyty przyznawane są wyłącznie przez banki, a to wiąże się często z dużą ilością procedur. Z pożyczkami jest dużo łatwiej i prościej. Da się je wziąć nawet u znajomych czy rodziny. Udzielają je również, zwykle przy minimum formalności, instytucje pożyczkowe.

Pożyczki na raty online, które mogą wziąć bezrobotni

Kredyt to dla bezrobotnych rzecz praktycznie nieosiągalna. Przy zaciąganiu tego typu zobowiązań banki wymagają przedłożenia dokumentów poświadczających zatrudnienie. Jednak czasami zdarza się, że osoby bezrobotne, mimo braku etatu, mają możliwość zwrotu pożyczki zaciągniętej w ratach.

Taką sytuację biorą pod uwagę firmy pożyczkowe, które ułatwiają otrzymanie nawet kilku tysięcy złotych bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o zatrudnieniu czy zarobkach. Z takiej oferty mogą skorzystać również osoby, którym bank odmawia nawet krótkoterminowego kredytu ze względu na zatrudnienie na czas określony. Zdarzają się również przypadki, gdy na umowie pracownika widnieje jedynie minimalna kwota wynagrodzenia, a pozostała część jest zależna na przykład od wyników sprzedażowych. Takie osoby również mogą ratować się pożyczką na raty online.

Szybka pożyczka na raty – sposób na nieoczekiwane wydatki

Jeśli potrzebujesz pilnego zastrzyku gotówki, a bank odmówił ci przydzielenia kredytu, rozwiązaniem sytuacji może stać się szybka pożyczka na raty. To finansowy ratunek dla osób, które niezwłocznie potrzebują pieniędzy. Po pomyślnym rozpatrzeniu wniosku potrzebna suma zostaje wysłana na konto bankowe nawet w ciągu kilkunastu minut. Całość operacji odbywa się bez poręczycieli i często bez zbędnych formalności czy przedstawiania dokumentów.

W odróżnieniu od oferowanych przez banki kredytów pożyczki można przeznaczyć na dowolny cel, bez tłumaczenia się, na co wydasz otrzymane pieniądze. To może być naprawa samochodu, prezent na urodziny dla dziecka czy pomoc w trudnej sytuacji materialnej.

Materiał sponsorowany
Artykuł powstał we współpracy z Zaplo sp. z o.o.

Jeśli czekają cię wydatki, a nie chcesz tracić czasu na zbędne formalności, odwiedź zaplo.pl – serwis specjalizujący się w pożyczkach online >>